BAZA PRZEDSZKOLA

Przedszkole Integracyjne w Namysłowie mieści się na obrzeżach miasta przy ul. Parkowej 3, w dogodnym ciągu komunikacyjnym, ale z dala od ruchliwych ulic i miejskiego zgiełku.

Przedszkole jest placówką publiczną. Zlokalizowane jest w wolnostojącym, piętrowym budynku.

Na zapleczu budynku znajduje się duży ogród z nowym, funkcjonalnym placem zabaw dla dzieci, który zapewnia doskonałe warunki do zabawy i wypoczynku na świeżym powietrzu.

Ciekawe jest też położenie samego budynku przedszkola – okoliczny park, pola, woda – to wszystko pozwala dzieciom na bardzo częste obcowanie z przyrodą.

W suterenach mieszczą się gabinety terapeutyczno-rehabilitacyjne:

• gabinet terapii ruchowej,
  • gabinet terapii psychologicznej,
  • gabinet terapii logopedycznej,
  • 3 gabinety terapii pedagogicznej.

Na parterze budynku znajduja się:

• szatnia dla dzieci,
  • pomieszczenie biurowe intendentki,
  • kuchnia (wyposażona w kompletne zaplecze kuchenne spełniające wysokie wymagania higieniczne systemu HACCP). W kuchni panie kucharki przygotowują smaczne i zdrowe posiłki, pamiętając przy tym o dzieciach ze specjalną dietą,
  • duży hol,
  • gabinet dyrektora,
  • dwie sale dydaktyczno-wychowawcze,
  • 2 łazienki dla dzieci.

Na I piętrze budynku znajdują się:

• 2 sale, w tym jedna posiada scenę z przeznaczeniem na występy,
  • 2 łazienki dla dzieci,
  • 2 sale z łazienkami,
  • przestrzenny hol z przeznaczeniem na zajęcia muzyczno-ruchowe z suchym basenem i torem przeszkód,
  • gabinet wicedyrektora
  • pomieszczenie kuchenne (zmywalnia).

Wyposażenie:

Sale dla dzieci są przestronne, przytulne i bezpiecznie urządzone, wyposażone w zabawki, pomoce dydaktyczne, sprzęt do zabaw i gier.

W salach zajęć znajdują się kąciki zainteresowań: kącik lalek, kącik fryzjerski, kącik książki, kącik muzyczny, kącik plastyczny, kącik kuchenny. Oprócz kącików stałych urządzane są wspólnie z dziećmi kąciki okresowe związane z opracowywanymi w danym okresie zagadnieniami.

Posiadamy również sprzęt do przemieszczania się dzieci niepełnosprawnych, jak: wózki inwalidzkie, balkoniki, schodołaz, itp.

Przedszkole Integracyjne w Namysłowie

ul. Parkowa 3