„Biały niedźwiedź” – gr. II „Pszczółki”

28 lutego 2021

W minionym tygodniu poznaliśmy krainę wiecznej zimy – biegun północny i południowy. Dzieci próbowały określać położenie biegunów zimna (Antarktyda i Grenlandia), poznały charakterystyczny wygląd i niektóre zwyczaje Inuitów oraz pojęcie igloo. Rozwijały zdolności konstrukcyjne budując z wielkich klocków igloo, z cukrowych kostek też, rozwijając przy tym wyobraźnię przestrzenną oraz umiejętność współpracy w grupie i zespołach.

Przedszkolaki próbowały  dostrzegać piękno zimowej aury – przyrody bieguna północnego, rozwijały umiejętności manualne malując pastelami i rozcierając paluszkami tworzyły zorzę polarną i wyklejały watą niedźwiedzia polarnego. Poznały zwierzęta żyjące w okolicach podbiegunowych. Wykonaliśmy także igloo z papierowego talerzyka i naklejaliśmy Inuitów posługując się pojęciami: na, za, w. Łowiliśmy również rybki kształtując umiejętność rozpoznawania prawej i lewej strony oraz rozwijaliśmy aktywność ruchową oraz muzyczną.

Poznaliśmy nową piosenkę pt. „Uciekaj zimo”, bo pomimo, że zimą jest super zabawa, to jednak tęsknimy już za słoneczkiem 🙂

Wsiadaj zimo na sanki i uciekaj już,
zabierz śnieżne bałwanki,
zabierz wiatr i mróz.
ref. Rękawiczki i czapki
pochowamy do szafki,
na spacerek pójdziemy
nie zmarzniemy już.
A ty zimo uciekaj za górkę za las,
I nie marudź, nie zwlekaj
Już na wiosnę czas.
ref. Rękawiczki i czapki…

ZOBACZ: GALERIA ZDJĘĆ >>>

67 total views, 1 views today