„DZIEŃ KOTA” – GR. „PSZCZÓŁKI”

28 lutego 2021

Z okazji „Dnia Kota” dzieci z gr. II „Pszczółki” uczestniczyły w zajeciach z tabicą interaktywną.

Dzieci wysłuchały głosowej zagadki, której rozwiązaniem był KOT, następnie sprawdziliśmy poprawność rozwiązania za pomocą aplikacji odczytujacej kod QR oraz naśladowaliśmy głos kota 🙂 Nastepnie przedszkolaki stwierdziły czego brakuje kotkowi i kolorowały kota wybierając kolor z palety kolorów. Układaliśmy też kotkowe puzzle. W zabawie ruchowej „Kotek do kotka”, dzieci tańczyły „Kocią sambę” i na sygnał witały się poszczególnymi częściami ciała. Liczyliśmy również kocie łapki i robiliśmy koci grzbiet. W zabawie matematycznej „Policz koty” dzieci wykazały się umiejętnością liczenia i słuchania ze zrozumieniem. Kolejną zabawą było „Kocie sudoku”, która kształtowała umiejętnść logicznego myślenia –  ZOBACZ  ZADANIE 3 >>> Ostatnie zadanie pt. „Koty na płocie” polegało na policzeniu kropek i naklejeniu na płocie kotów w takiej samej ilości.

ZOBACZ: GALERA ZDJĘĆ >>>