GR. VI „ŻYRAFKI”- ANTOŚ – „BOHATER TYGODNIA”

25 listopada 2019

Bohaterem Tygodnia w dniach od 28 do 31 października był nasz kolega Antoś. O swojej rodzinie i o sobie opowiedział nam razem z mamą Ludwiką i tatą Ireneuszem.

Mieliśmy również możliwość poznania „od podszewki” zawodów jakie wykonują rodzice Antosia. Tato jest kierowcą autobusu, a mama nauczycielką w szkole. I tak wybraliśmy się autobusem z panem Ireneuszem do miejsca pracy mamy Antosia, czyli do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smarchowicach Wielkich. Na miejscu czekała na nas pani Ludwika oraz pani Aleksandra, które zaprowadziły nas do szkoły. Tam przywitała nas bardzo miła pani dyrektor Elżbieta, która nam towarzyszyła podczas zwiedzania pomieszczeń w budynku szkoły.

Na początku bawiliśmy się w sali gimnastycznej z panią Beatą – nauczycielką wychowania fizycznego. Następnie mieliśmy okazję spotkać się z uczniami I klasy, którzy przygotowali krótki występ, dzięki któremu dowiedzieliśmy się czego potrzebuje uczeń w szkole. Otrzymaliśmy w prezencie książkę i zakładki.

Zwiedziliśmy również salę komputerową, w której starsi uczniowie pokazali nam, jak działają komputery i mogliśmy spróbować swoich umiejętności podczas rozwiązywania zadań logicznych. Na koniec czekała na nas niespodzianka – poczęstunek oraz zabawy konstrukcyjne i zadania podczas tablicy multimedialnej. Zanim wyruszyliśmy w drogę powrotną do przedszkola, mieliśmy możliwość usiąść za kierownicą autokaru i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w tym dniu z nami byli oraz panu Bartoszowi Dorociakowi za możliwość odbycia wycieczki autokarem.

ZOBACZ: GALERIA ZDJĘĆ >>>