GR. VI „ŻYRAFKI”- RITA – „BOHATER TYGODNIA”

21 stycznia 2020

Kolejnym „BOHATEREM TYGODNIA” była RITA, którą odwiedziła mama Wioleta oraz tato Piotr. Pani Wioleta opowiedziała nam o swoim zawodzie – lingwistki oraz przeczytała – po francusku ulubioną bajkę swojej córki, z jednoczesnym jej tłumaczeniem na język polski.

W zabawach zaproponowanych przez mamę Rity, poznaliśmy kilka słów w języku francuskim, układaliśmy też zdania do wylosowanego wyrazu, robiliśmy balony z gum do żucia (ulubiona zabawa Ritki).

Następnym dniu gościem był tato Rity, pan Piotr, jej siostra Klara oraz brat Cyryl. Dowiedzieliśmy się, co to za zawód nauczyciel – wykładowca informatyki. Pan Piotr przeczytał nam swoją ulubioną bajkę oraz bajkę Ritki. Dowiedzieliśmy się również, że nasza koleżanka wraz z rodziną mieszkała w Toruniu, w mieście słynącym z pysznych pierników, które mogliśmy skosztować.

Rita opowiedziała nam też o sobie i swojej rodzinie, prezentując książeczkę „Bohaterki Tygodnia” oraz w oparciu o wykonany plakat ze zdjęciami rodziny. Zdradziła nam również swoje marzenie – w przyszłości chciałaby zostać instruktorem sztuk walki Taekwondo, jak jej tato i siostra, która ćwiczy sztuki walki Aikido.

Bardzo dziękujemy rodzicom za przybycie do przedszkola i za ciekawe przedstawienie swoich wykonywanych zawodów oraz zaprezentowanie zainteresowań Rity.

ZOBACZ: GALERIA ZDJĘĆ >>>

297 total views, 1 views today