Idą Święta

26 listopada 2015

„Idą Święta” – pod takim tytułem odbyło się popołudniowe zajęcie pokazowe dla rodziców w dniu 26 listopada w gr. II „Biedroneczki”. Metodą Doroty Dziamskiej „Edukacja przez ruch” dzieci wykonały bombkę.

Podczas zajęcia nauczycielka bawiła się z dziećmi i do tej zabawy zaprosiła także rodziców. Ważnym momentem podczas rytmicznego kreślenia kresek była zmiana miejsca wokół stolików. Rodzice wspierali swoje pociechy. Spójność wykonywanych czynności i rytmiczne klaskanie, kreślenie kropek, dotykanie, składanie, chodzenie, słuchanie, rozmawianie, przyklejanie, wycinanie dała dzieciom oprócz zrównoważenia lateralnego organizmu ogromną radość. Wykonanie bombki dzieci umieściły na choinkach. Udzielił się wszystkim nastrój świąteczny, gdy usłyszeliśmy piosenkę „Jest taki dzień” i zapłonęły zimne ognie.

Po zakończonym zajęciu odbył się kiermasz świąteczny. Przygotowane ozdoby świąteczne zostały wykonane przez panią Ewę Kwaśnik – Mędzkiewicz i panią Marię Nartowską. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zabawki dla dzieci z grupy „Biedroneczki”.

Rodzicom dziękujemy za aktywny udział i wspólną zabawę. Zajęcia przeprowadziła pani Maria Nartowska.