„JESTEŚMY RÓŻNI, LECZ RÓWNIE WAŻNI” – GR. II „PSZCZÓŁKI”

28 lutego 2021

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem tego wydarzenia jest zwiększenie świadomości i wrażliwości na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się osoby z autyzmem oraz ich najbliżsi (m.in. izolacji, dyskryminacji, braku opieki i wsparcia).

W tym roku przedszkolaki z gr. II „Pszczółki” wzięły udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno-Społecznym pod hasłem „Jesteśmy różni, lecz równie ważni”, którego organizatorem jest Przedszkole Niepubliczne Akademia Przedszkolaka w Siewierzu. W dniu 26 lutego 2021 roku w gr. II „Pszczółki” odbyło się zajęcie przeprowadzone przez panią pedagog Darię Łabędzką i dzieci oraz panie „zaświeciły na niebiesko”ubierając się na ten kolor.

W akcie solidaryzmu z osobami z zaburzeniami autyzmu na głowach przedszkolaków zagościły „niebieskie żarówki” oraz w dłoni niebieskie „łapki”. W tematykę obchodów wprowadził dzieci film: „Amazing things Happen”, który ukazał codzienne życie osób dotkniętych autyzmem. Przedszkolaki rozmawiały o trudnościach, umiejętnościach i sposobach radzenia sobie w trudnej sytuacji tych osób.

Dzieci dowiedziały się, że dla osób z autyzmem ważna jest przewidywalność i powtarzalność sytuacji. Nasze przedszkole jest mocno zaangażowane w zwiększanie świadomości potrzeb dzieci z autyzmem. Edukacja integracyjna to formuła, według której funkcjonuje nasze przedszkole. Zgodnie z nią podejmujemy działania, aby nie tylko integrować dzieci z autyzmem lub pokrewnymi zaburzeniami rozwoju do grupy rówieśniczej, ale również dostosowywać otoczenie, metody pracy i warunki do potrzeb wszystkich dzieci.

Dzieci wykonały pracę plastyczną odbijając swoje „niebieskie” donie na kartce oraz naklejały pokolorowane postacie dziewczynki i chłopca. Na koniec była sesja fotograficzna „niebieskie” zdjęcia z niebieskimi balonikami.

#NaNiebiesko

ZOBACZ: GALERIA ZDJĘĆ >>>