Mój smartfon, mój tablet

30 marca 2019

Przedszkolaki z gr. V „Zajączki” uczestniczą w  Ogólnopolskim Programie „Uczymy Dzieci Programować”.

„Tydzień z technologią – Ucz się i baw z Edu-Sense”.

Temat: Mój smartfon, mój tablet – jak powinien wyglądać, jakie funkcje posiadać, żeby nie tylko bawił, ale i uczył.

W ramach tygodnia kodowania na pierwszych zajęciach przedszkolaki rozmawiały o tym, jak lubią spędzać czas, co jest ich ulubioną aktywnością. Dzieci lubią spędzać czas korzystając z urządzeń mobilnych, które towarzyszą im na co dzień. Najczęściej jest to tablet, ale również i smartfon, dzięki którym przedszkolaki korzystają z różnych aplikacji.

Przedszkolaki zostały podzielone na małe zespoły, gdzie mieli za zadanie zaprojektować idealny tablet lub smartfon, który będzie zawierał same wartościowe i potrzebne, zdaniem dziecka aplikacje. Na koniec dzieci zaprezentowały swoje prace, wyjaśniając dlaczego wygląda akurat tak.

Cele zajęcia:

• Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z nowoczesnych technologii i zasobów sieci;
  • Przemyślane i celowe wykorzystywanie narzędzi TiK podczas organizowania aktywności o charakterze
    dydaktycznym;
  • Integracja grupy przedszkolnej;
  • Wspólna, radosna zabawa.