Motyle – praca plastyczna

14 czerwca 2017

W dniu 13 czerwca 2017 roku przedszkolaki z gr. II „Zajączki” poznały kolejnego mieszkańca łąki – motyla oraz utrwaliły zdobyte wiadomości na temat małych żyjątek żyjących w trawie.

W oparciu o przeczytany przez nauczyciela wiersz Anny Przemyskiej „Motylek”, dzieci wykonały pracę plastyczną.

fruwa nad łąką,
w dole są kwiaty,
w górze jest słonko.

w trawie się błąka,
myśli, że kwiaty
to małe słonka.
Fru, fru, fii, fii! –
wesoło, wesoło mu.

fruwa nad światem,
myśli, że słońce
jest dużym kwiatem.
Fru, fru, fii, fii! –
wesoło, wesoło mu.

W oparciu o metodę D. Dziamskiej „Edukacja przez ruch” przedszkolaki kreśliły wiązkę z punktu (ćwiczenie na równoważanie lateralne organizmu, wykorzystujące pełne zintegrowane ruchy ciała, koncentrujące, wyciszające, wspomagające płynność ruchów dłoni). Dzieci stojąc kołyszą się i kreślą naprzemiennie wiązkę z punktu raz w lewo, raz w prawo, raz do góry, raz na dół. Przedszkolaki wycinały nożyczkami kształty kwiatów, a następnie swobodnie komponowały motyle na kolorowej wiązce, składały i przyklejały złożone na pół koła. Na koniec nastąpiła prezentacja prac i zorganizowanie wystawy dla rodziców na tablicy w szatni.

ZOBACZ: GALERIA ZDJĘĆ >>>

1,260 total views, 2 views today