Nie obejdzie się bez misia…

25 listopada 2015

W środę 25 listopada w gr. I „Zajączki” obchodziliśmy urodziny pluszowego misia z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyprowadziło do przedszkola swojego pluszaka, aby wspólnie spędzić ten wyjątkowy dzień.

„Dziś w przedszkolu jest wesoło, misie z nami tańczą w koło”.

Dzieci poznały historię pluszowego misia oraz dowiedziały się, że jest on niezwykłym przyjacielem każdego dziecka. Bo pluszowy miś, jest po to:

• …żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz;
  • …żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez;
  • …by do łóżka go zabierać, żeby o nim śnić;
  • …żeby trzymać go na ręce, kiedy tylko chcesz.

Następnie wesoło śpiewały piosenki swoim misiom i życzyły im STO LAT! Próbowały też miodku, misiowego przysmaku – lizały miodek z talerzyka (ćwiczenie logopedyczne). Opowiadały o swoich misiach – czy są duże, małe, brązowe, białe, kremowe, itp. Dzieci wykonały też pracę plastyczną w oparciu o elementy metody D. Dziamskiej – Edukacja przez ruch – pt. „Misiowa idzie na bal”.

Etapy pracy:

• Ćwicze­nia uspraw­nia­jące pre­cy­zję ruchów rąk i koor­dy­na­cję wzro­kowo – ruchową dziecka -gniecenie kartki w kulkę, podrzucanie jej , bieganie wokół kulek, rozprostowywanie kartki.
  • Rytmiczne ćwiczenia graficzne wykonane jdną ręką – kreślenie rytmicznych kropek, na hasło nauczyciela zmiana miejsca – przechodzenie do następnej kartki.
  • Naklejanie śniegowych gwiazdek, przyklejanie głowy (pokolorwanej w ranku) oraz łapek pani Misiowej.

A na koniec mały poczęstunek „misiowe żelki”, ale każde dziecko mogło wziąć tylko dwa – przeliczanie do dwóch. Był też czas na pokazanie misiom swojej sali i wspólną zabawę oraz jesienny spacer przedszkolaków.