„Łąka w maju” – gr. II „Piraci”

23 maja 2020

Łąka to miejsce, które odwiedzili Piraci w tym tygodniu. Przybliżyli sobie wygląd zwierząt i roślin żyjących na łące, dowiedzieli się jak powstaje łąka min dzięki obejrzeniu filmów, wysłuchaniu wiersza B. Szelągowskiej Tęczowa łąka oraz zabawy badawczej z użyciem lornetki i lupy.

22 total views, no views today

„Moja Ojczyzna” – gr. II „Piraci”

16 maja 2020

„….Już wiesz, kim jesteś?
– Jestem Polakiem.”

W tym tygodniu poszerzaliśmy wiedzę o Naszej Ojczyźnie. Oglądaliśmy filmy o parkach miejskich różnych miast oraz kolorach mapy, poznaliśmy legendy o powstaniu miasta Warszawa i Syrence. Dzieci nauczyły się piosenki „Jestem Polakiem”, przeliczały kropki biedronce, dowiedziały się, że istnieją różne motyle.

29 total views, no views today

Dbamy o przyrodę – gr. II „Piraci”

2 maja 2020

Przedszkolaki z grupy „Piraci” w minionym tygodniu poszerzały swoją wiedzę na temat segregacji śmieci – dbania o przyrodę. Wysłuchały wielu opowiadań, piosenek, wierszy oraz grały w gry dydaktyczne, ćwiczyły sprawność motoryczną rąk podczas kolorowania, rysowania po śladzie lub wykonywania prac plastycznych jak również ćwiczyły narządy mowy.

64 total views, no views today

Zwierzęta naszych pól i lasów – gr. II „Piraci”

4 kwietnia 2020

Decyzją rządu zamknięto placówki oświatowe z powodu zagrożenia koronawirusem. Nasze przedszkole zostało też zamknięte. Okres pandemii nie musi jednak oznaczać izolacji od innych dzieci, ani przerwania zajęć. Z pomocą przychodzi inicjatywa w postaci przedszkola zdalnego, które dostępne jest za pomocą aplikacji 4parents.

73 total views, no views today