„KOLORY LATA” – GR. II „PIRACI”

27 czerwca 2020

Ostatni tydzień roku szkolnego upłynął pod hasłem „Kolory lata”. Dzieci miały okazję nauczyć się wiersza i piosenki, obejrzały filmy edukacyjne, układały puzzle. Dowiedziały się jak uzyskać nowe kolory poprzez mieszanie kolorów podstawowych. Przeprowadzając doświadczenie poznały sposób powstawania chmur. Prace plastyczne, które wykonywały doskonaliły wyobraźnię dzieci, sprawność manualną.

„Wakacyjne podróże” – gr. II „Piraci”

19 czerwca 2020

Nadchodzą wakacje więc czas, aby trochę o nich porozmawiać. Każdy z Was lubi zapewne moment, kiedy pakujecie swoje rzeczy i wraz z Rodzicami wyruszacie na wczasy – można spędzać je w różny sposób. A gdzie? Na przykład nad morzem, w górach, u dziadków czy nad jeziorem. To właśnie w minionych tygodniach dowiedzieliście się w jaki sposób można podróżować, co należy ze sobą zabrać, jak spędzać czas i dbać o swoje bezpieczeństwo.

55 total views, no views today

„Łąka w maju” – gr. II „Piraci”

23 maja 2020

Łąka to miejsce, które odwiedzili Piraci w tym tygodniu. Przybliżyli sobie wygląd zwierząt i roślin żyjących na łące, dowiedzieli się jak powstaje łąka min dzięki obejrzeniu filmów, wysłuchaniu wiersza B. Szelągowskiej Tęczowa łąka oraz zabawy badawczej z użyciem lornetki i lupy.

„Moja Ojczyzna” – gr. II „Piraci”

16 maja 2020

„….Już wiesz, kim jesteś?
– Jestem Polakiem.”

W tym tygodniu poszerzaliśmy wiedzę o Naszej Ojczyźnie. Oglądaliśmy filmy o parkach miejskich różnych miast oraz kolorach mapy, poznaliśmy legendy o powstaniu miasta Warszawa i Syrence. Dzieci nauczyły się piosenki „Jestem Polakiem”, przeliczały kropki biedronce, dowiedziały się, że istnieją różne motyle.

63 total views, no views today

Dbamy o przyrodę – gr. II „Piraci”

2 maja 2020

Przedszkolaki z grupy „Piraci” w minionym tygodniu poszerzały swoją wiedzę na temat segregacji śmieci – dbania o przyrodę. Wysłuchały wielu opowiadań, piosenek, wierszy oraz grały w gry dydaktyczne, ćwiczyły sprawność motoryczną rąk podczas kolorowania, rysowania po śladzie lub wykonywania prac plastycznych jak również ćwiczyły narządy mowy.

97 total views, no views today

Zwierzęta naszych pól i lasów – gr. II „Piraci”

4 kwietnia 2020

Decyzją rządu zamknięto placówki oświatowe z powodu zagrożenia koronawirusem. Nasze przedszkole zostało też zamknięte. Okres pandemii nie musi jednak oznaczać izolacji od innych dzieci, ani przerwania zajęć. Z pomocą przychodzi inicjatywa w postaci przedszkola zdalnego, które dostępne jest za pomocą aplikacji 4parents.

107 total views, no views today