BOHATER TYGODNIA – JAGODA M.

29 kwietnia 2019

Kolejnym BOHATEREM TYGODNIA była JAGÓDKA M., która wraz ze swoją mamą panią Karoliną zaprosiła dzieci z gr. V „Zajączki” do Zespołu Szkół Mechanicznych. Tam w jeden z sal, gdzie odbywa się kształcenie dorosłych w ramach Publicznej Bezpłatnej Szkoły Policealnej Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego dzieci spotkały się z panem Jackiem Poradą.

48 total views, no views today

BOHATER TYGODNIA – LENKA K.

5 kwietnia 2019

W ostatnim tygodniu BOHATEREM TYGODNIA była LENKA K., która zaprosiła do przedszkola swoją mamę. Lenka w domu lubi być nazywana „Leni”, a z potraw to preferuje kotleta schabowego. Jej ulubionymi koleżankami są: Jagoda i Zuzia, a ulubionym kolorem jest fioletowy. Lenka lubi też bardzo rysować.

56 total views, no views today

Mały robot w świecie rozszerzonej rzeczywistości

30 marca 2019

W kolejnym dniu kodowania przedszkolaki z gr. V „Zajączki” poznały aplikację PuzzleAR. Dzieci ułożyły trasę z puzzli z dwoma zadaniami na trasie oraz jednym specjalnym na końcu trasy, przy kodzie „wygrana, wyjście z gry”.

„Tydzień z technologią – Ucz się i baw z Edu-Sense”.

Temat: Mały robot w świecie rozszerzonej rzeczywistości.

23 total views, no views today

Mój smartfon, mój tablet

30 marca 2019

Przedszkolaki z gr. V „Zajączki” uczestniczą w  Ogólnopolskim Programie „Uczymy Dzieci Programować”.

„Tydzień z technologią – Ucz się i baw z Edu-Sense”.

Temat: Mój smartfon, mój tablet – jak powinien wyglądać, jakie funkcje posiadać, żeby nie tylko bawił, ale i uczył.

29 total views, no views today

Ozobot na łące

17 marca 2019

W minionym tygodniu w gr. V „Zajączki” rozmawialiśmy o zwierzętach sprzed milionów lat, a nie wszyscy wiedzą, że pszczoły należą do tych zwierząt, które zwykliśmy określać żywymi skamielinami – zamieszkiwały Ziemię już w czasach dinozaurów.

BOHATER TYGODNIA – MATEUSZ

17 marca 2019

W minionym tygodniu „BOHATEREM TYGODNIA” był MATEUSZ, który zaprosił do przedszkola swoją mamę. Mateusz lubi być nazywany: „MATI”, lubi również kluski i naleśniki, a jego ulubioną bajką jest Superman. Jego ulubionym kolegą/koleżanką są: Adam, Ala i Wojtek, a ulubionym kolorem jest niebieski. Mateusz w przyszłości chciałby zostać policjantem – będzie łapać złodziei.

42 total views, no views today