„W ZOO” – GR. I „PSZCZÓŁKI”

26 czerwca 2020

W ostatnim tygodniu czerwca „Pszczółki” poznawały zwierzęta żyjące w zoo. Poznały m.in. małpkę, żyrafę oraz węże, które są zwierzętami egzotycznymi. Odbyły też wirtualną wycieczkę do wrocławskiego zoo. W dniu 23 czerwca dzieci wesoło bawiły się razem ze swoim tatusiem z okazji jego święta.

108 total views, 1 views today

„Wakacje tuż-tuż” – gr. I „Pszczółki”

19 czerwca 2020

Wakacje tuż-tuż, więc należy się do nich przygotować. A gdzie można wybrać się na wakacyjny odpoczynek? Nad wodę, w góry, a może urządzimy biwak. Każda „Pszczółeczka” już wie, jak należy zachować się podczas wypoczynku oraz zadbać o swoje bezpieczeństwo. Dzieci zapoznały się z numerami alarmowymi i sytuacjami, w których się ich używa oraz ćwiczyły scenki sytuacyjne.

79 total views, no views today

„W moim akwarium” – gr. I „Pszczółki”

23 maja 2020

W minionym tygodniu w ramach „domowego przedszkola” „Pszczółki” poznawały życie różnych zwierząt oraz dowiadywały się, jak można się nimi opiekować. Obchodziły Światowy Dzień Żółwia, gdzie dzieci poznały jego cykl życia oraz wykonały pracę plastyczną. Uczyły się piosenki pt. „Tata jak słońce, mama jak kwiat” oraz poznały piosenkę w języku angielskim „I love my mummy”.

98 total views, no views today

„Taniec pingwina” – gr. I „Pszczółki”

9 maja 2020

W minionym tygodniu przedszkolaki obchodziły w dniu 4 maja Dzień Strażaka. Z tej okazji dzieci uważne słuchały wiersza i wypowiadały się na jego temat, wzbogacały słownictwo o wyrazy związane ze strażą pożarną zapoznały się z przyczynami i skutkami powstawania pożarów, uczyły się piosenki, poznanały numer telefonu do straży pożarnej oraz sposób wezwania pomocy.

84 total views, no views today

„Nasza Ziemia” – gr. I „Pszczółki”

24 kwietnia 2020

W minionym tygodniu dzieci z gr. I „Pszczółki” poznawały treści związane z życiem na Ziemi. Utrwalały cechy charakterystyczne dla danej pory roku, rozwijały swobodne wypowiedzi, doskonaliły reakcję na sygnał,  pobudzały kreatywność. W dalszym ciągu dzieci wdrażane są do uważnego słuchania opowiadań i wierszy. 

131 total views, no views today

O czym szumi las? – gr. I „Pszczółki”

28 marca 2020

Decyzją rządu zamknięto placówki oświatowe. Z powodu zagrożenia koronawirusem zamknięto także nasze przedszkole. Okres pandemii nie musi jednak oznaczać izolacji od innych dzieci, ani przerwania zajęć. Z pomocą przychodzi inicjatywa w postaci przedszkola zdalnego, które dostępne jest za pomocą aplikacji 4parents.

160 total views, no views today