Spotkanie z pszczelarzem

8 maja 2015

W dniu 8 maja 2015 roku odbyły się w naszej placówce warsztaty edukacyjne nt. ”Pszczoła – przyjaciel człowieka”. Warsztaty poprowadził pszczelarz z wieloletnim doświadczeniem pan Roman Piekarek. Dzieci miały okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat pszczół.

Celem spotkania było poznanie życia pszczół oraz ich znaczenie w przyrodzie. Pan Roman przyniósł ze sobą akcesoria wykorzystywane w swojej pracy, które bardzo zaciekawiły dzieci.

Przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć specjalny kapelusz, podkurzacz, ramkę, wosk, a także pszczoły które umieszczone były w specjalnym słoju. Gość opowiedział dzieciom o tym jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Dowiedzieliśmy się, że w jednym ulu mieszka pszczela rodzina, która składa się z królowej, robotnic i trutni, oraz to jak bardzo pracowite są owady i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie.

Dzieci zainteresowane tematem zadawały wiele ciekawych pytań, na które gość odpowiadał w sposób przystępny dla dzieci. Zachwyt przedszkolaków wywołał pszczelarski strój, który każdy mógł przymierzyć oraz podkurzacz , który specjalnie dla nas uruchomił pan Roman. Pełne wrażeń dzieci podziękowały za przemiłe i bardzo wartościowe spotkanie.