„ŚWIĄTECZNE ANIOŁKI” – KODOWANIE Z OZOBOTEM

12 stycznia 2019

Dzieci z gr. V „Zajączki” przed świętami przygotowywały się do przedstawienia jasełkowego, dlatego nie zdążyliśmy  programować.

Już po świętach dzieci kodowały trasę według zaproponowanego scenariusza. Dzieci uzupełniały sekwencjami kolorów trasę dla Ozobota.

Cele ogólne:

• Kształtowanie umiejętności swobodnej wypowiedzi;
  • Kształtowanie umiejętności kodowania informacji przy pomocy sekwencji barw;
  • Rozwijanie miękkich kompetencji (umiejętność pracy zespołowej, logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów.)

Cele:

Dziecko

• Stara się płynnie wypowiadać;
  • Wie, jakie znaczenie mają wybrane sekwencje kolorów;
  • Planuje swoje działania, sprawdza ich efekt;
  • Stara się uzupełniać kody starannie;
  • Stara się pracować w parach lub w zespołach.

Na zajęciach dzieci stworzyły trasę dla robota o niezwykłym kształcie – aniołka. Miały za zadanie wypełnić trasę barwą, w taki sposób, żeby robot przejechał od startu do mety, odwiedzając po drodze przynajmniej jedno serce. Dzieci zostały podzielone na zespoły i zabrały się do pracy. Na koniec każdy zespół zaprezentował wykonane prace.