Uroczyste pożegnanie przedszkola z rodzicami – gr. V „Zajączki”

10 czerwca 2019

W dniu 6 czerwca 2019 roku odbyła się w przedszkolu bardzo miła i wzruszająca zarazem uroczystość z okazji „pożegnania przedszkola” przez dzieci sześcioletnie z gr. V „Zajączki”, które od września będą już uczniami szkół podstawowych. Dzieci odświętnie ubrane, wraz ze swoimi bliskimi, zjawiły się w sali przedszkolnej, aby po raz ostatni zaprezentować się, tym razem w pożegnalnym występie.

Program artystyczny imprezy był bardzo bogaty – rozpoczął się od inscenizacji bajki pt. Śpiąca królewna”, następnie dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki o tematyce pożegnalnej, dziękując tym samym swoim paniom, dyrekcji i innym pracownikom przedszkola za wszystkie miłe chwile, które przeżyły w przedszkolu. Następnie miała miejsce część dedykowana rodzicom – wychowawczynie w imieniu dzieci serdecznie podziękowały rodzicom za pomoc w organizacji pracy z dziećmi wręczając każdemu róże. Pani dyrektor Alina Mysiorek również podziękowała rodzicom za aktywny udział w życiu przedszkola. Punktem kulminacyjnym uroczystości było wręczenie dzieciom pamiątkowych dyplomów i książeczek. Dyrekcja, wychowawczynie, pracownicy z gr. „Zajączki” oraz nauczyciele terapeuci również otrzymali wspaniałe bukiety kwiatów. Po części artystycznej dzieci zostały zaproszone na poczęstunek, w przygotowanie którego włączyli się rodzice.

Pełni wzruszeń, z łezką w oku pożegnaliśmy absolwentów przedszkola. Minęły cztery lata wspólnych zabaw i nauki.

Kochane dzieciaki! Życzymy Wam samych sukcesów w szkole, słońca, radosnych wakacji, uśmiechu na co dzień i nowych przyjaźni. Nie zapominajcie o nas.

Na dalszą drogę życia
Weź te czarodziejskie słowa:
„proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”
i w sercu je zachowaj
„Dzień dobry” i „do widzenia”
niech obce Ci nie będzie.
Dzieciństwa dni w przedszkolu
Pamiętać będę wszędzie.