W poszukiwaniu wiosny – gra planszowa z kodami QR

30 marca 2019

W ostatnim dniu kodowania Przedszkolaki z gr. V „Zajączki” poszukiwały wiosnę w ramach ogólnopolskiego programu „Uczymy Dzieci Programować”. 

„Tydzień z technologią – Ucz się i baw z Edu-Sense”.

Temat: W poszukiwaniu wiosny – gra planszowa z kodami QR.

Dzieci na zajęciu wspólnie poszukiwały wiosny grając w grę planszową na macie do kodowania. Był start i meta, ale również droga z niebieskich kwadratów oraz z kilkoma polami z żółtymi i zielonymi kartkami oraz strzałki kierunkowe. Na planszy ukryte były również zadania z kartkami QR kodami. Dzieci rzucały kostka i poruszały panią wiosnę po planszy, wykonując zadania na niej przygotowane. Jeśli gracz stanął na polu zielonym, poszukiwał dwóch części kartki, tworzącej całość. Jeśli stanął na polu czerwonym wykonał zadanie dodatkowe: śpiewał dowolną piosenkę lub mówił wybrany wierszyk. Jeśli stanął na polu ze strzałką kierunkową to przenosił się na najbliższe pole, które ta strzałka wskazywała.

Po dojściu do mety, dzieci odczytywały zebrane po drodze kody QR, omawialiśmy to, co się pod nimi znajduje, szukamy odpowiedzi na pytanie, czego objawem są przedstawione pod kodami rzeczy.

ZOBACZ: GALERIA ZDJĘĆ

686 total views, 1 views today