ZAJĘCIA W GRUPIE II „ELFY”

10 czerwca 2019

Nasze przedszkole przystąpiło do Klubu Czytających Przedszkoli dając szansę dzieciom by wyrosły na mądrych i dobrych ludzi. Codziennie czytamy dzieciom książki, stale wzbogacamy biblioteczkę przedszkolną, współpracujemy z biblioteką, a także organizujemy wiele różnych imprez dla dzieci nawiązując do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Dlatego też w grupie „ELFY” zorganizowałyśmy „Podróż po krainie bajek”. Dzieci miały możliwość wykazać się wiedzą ze znajomości treści bajek. Rozpoznawały bohaterów znanych bajek, atrybuty oraz dopasowywały elementy do historyjek obrazkowych. Wcieliły się w rolę Czerwonego kapturka i sprytnie pokonały przeszkody zbierając smakołyki dla babci. Mogły również wczuć się w sytuację Kopciuszka, gdy zwinnie wybierały fasolkę z kaszy. Chwilę odpoczynku miały w zabawie z zatrutym jabłkiem-w czasie muzyki. Najwięcej przyjemności sprawiła im końcowa praca „Moja bajka”, w której to miały możliwość wykazać się swoją fantazją i wyobraźnią tworząc obrazek z kaszki kukurydzianej i ziaren fasoli.

ZOBACZ: GALERIA ZDJĘĆ >>