Złota rybka dla babci i dziadka

24 stycznia 2017

Przedszkolaki z gr. II „Zajączki” rozmawiając na temat prezentów dla babci i dziadka stwierdziły, że najlepsza byłaby taka „złota rybka”, jak w bajce „O rybaku i złotej rybce”, która spełniała życzenia. Postanowiliśmy wykonać dla babci i dziadka prezent w oparciu o metodę Doroty Dziamskiej „Edukacja przez ruch”.

Tym razem dzieci uczyły się większej samodzielności, same przyklejały papierową taśmą w czterech rogach kartki, a następnie inspirowane słuchaną muzyką rysowały niebieską kredką pastelową fale morskie, na sygnał zmieniając kredkę. I tak powstały fale w rożnych odcieniach niebieskiego koloru, następnie wg instrukcji nauczyciela naklejały i składały koła różnej wielkości i komponowały rybę z kół. Na koniec powstała wspaniała ławica złotych rybek dla babci i dziadka.